تفاهم نامه شرکت دانش بنیان سافا با استانداری یزد

  • Posted on: 8 April 2017
  • By: majidhajizadeh

امضای تفاهم نامه ایجاد «مرکز امداد نرم‌افزارهای آزاد و متن باز(FLOSS)» توسط استاندار یزد و مدیرعامل شرکت دانش بنیان سافا، در حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ICT در قالب طرح تکاپو

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، 18 فروردین ماه همزمان با سفر وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان یزد  و با حضور مدیران شرکت های خصوصی توانمند و فعال در حوزه کسب و کارهای دیجیتال، انعقاد تفاهم نامه های طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار(تکاپو) در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان یزد صورت گرفت.
در این جلسه که استاندار یزد، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، معاونان وزیران و مدیران حوزه ICT نیز حضور داشتند،مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بر زیرساخت ها و پتانسیل استان برای توسعه اشتغال مبتنی بر دانش و فناوری تاکید کرد.

«اکرم فداکار» گفت:استان یزد در شاخص توسعه منابع انسانی و نخبگان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است و از فضایی مناسب برای توسعه صنایع انسان محور برخوردار می باشد.

فداکار به جایگاه دانشگاه یزد در ردیف دانشگاه های برتر ایران و آسیا اشاره کرد و افزود:یزد سهم بالایی در تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه و توانمند در کشور دارد.

وی اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابتدا تقویت زیرساخت ها را در دستور کار قرار داده است و اینک بر توانمندی، تسهیل و توسعه فضای کسب و کار متمرکز می باشد که این برنامه ها در استان نیز مورد توجه و دنبال می شود.

«اکرم فداکار» در جلسه انعقاد تفاهم نامه های برنامهه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیان کرد:پیرامون امضای 26 تفاهم نامه در استان یزد فرصت 220 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی با پیش بینی 6 هزار و 600 فرصت شغلی مستقیم فراهم شده است.

شایان ذکر است شرکت دانش بنیان سافا نیز تفاهم نامه ای مبنی بر ایجاد «مرکز امداد نرم‌افزارهای آزاد و متن باز(FLOSS)» توسط استاندار یزد و مدیرعامل شرکت دانش بنیان سافا امضا شد.