FCDL

در راستای مهاجرت از نرم‌افزارهای مالکانه به نرم‌افزارهای آزاد فرآیندی کامل طراحی و سرفصل‌های آموزشی آن توسط شرکت دانش‌بنیان سافا تهیه و تدوین شده‌اند. بخش آموزش شرکت دانش‌بنیان سافا با این اعتقاد که شاکله اصلی ترویج و استفاده از نرم‌افزارهای آزاد، آموزش می‌باشد، اقدام به شناسایی و آموزش بهترین ابزارهای دنیای نرم‌افزارهای آزاد و انجام فعالیت تخصصی روی آن‌ها نموده است. دوره‌های آموزشی شرکت دانش‌بنیان سافا به شرح ذیل ارائه می‌شود.
1. دوره آشنایی با مفاهیم فناوری اطلاعات برای مدیران: فراگیر‌شدن صنعت فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و مباحث تخصصی این موضوع این نیاز را بوجود می‌آورد تا مدیران بخش‌های مختلف سازمان‌ها جهت تصمیم‌گیری‌های صحیح، با مفاهیم اولیه این حوزه آشنایی کافی داشته باشند.این دوره آموزشی با تعریف و تشریح اصطلاحات و مباحث تخصصی حوزه فناوری اطلاعات، مدیران را با این حوزه آشنا می‌سازد.
2. دوره‌های آموزشی مهارت‌‌های رایانه مبتنی بر نرم‌افزارهای آزاد: در این دوره‌ها کار با سیستم‌عامل لینوکس و محیط‌ آن و ابزارهای نوشتار متن، صفحه گسترده، ارائه مطلب و … آموزش داده می‌شود.
3. دوره آموزشی ZZLO: تهیه مقاله‌های دانشگاهی و علمی نیاز به استفاده از ابزارهای مناسب و قدرتمندی دارد. که استفاده از ان‌ها در خارج از کشور نیز بلامانع باشد. این دوره آموزشی راهکاری مناسب و راحت را برای دانشمندان و دانشجویان فراهم می‌کند.
4. دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم و کاربرد FLOSS:شناسایی و آشنایی با نرم‌افزارهای آزاد و نحوه عمل‌کرد آن‌ها در گسترش و استفاده در این دوره به صورت کامل شرح داده می‌شود.
5. کارگاه آموزشی آشنایی با مفاهیم و ابزارهای FLOSS در رایانامه، رمزنگاری، امضای دیجیتال: رایانامه و مباحث مربوط به آن مانند رونوشت، ارسال به دیگری و … یکی از مباحث این دوره آموزشی می‌باشد. معتبر نمودن رایانامه توسط امضای دیجیتال و مخفی ساختن رایانامه‌ها توسط رمز کردن آن‌ها موضوع روز این حوزه می‌باشد که شرکت سافا می‌تواند با کیفیت مناسب آن را برگذار نماید.
6. دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم و کاربرد FLOSS در مرور تارنمای جهانی و کار با ابزارهای مرتبط: در این دوره آموزشی روش‌های استفاده از مرورگرها و اینترنت به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.
7. دوره اصول سازماندهی سلسله مراتبی اطلاعات: چگونه اطلاعات را در رایانه خود ذخیره کنم؟ چگونه اطلاعات را دسته‌بندی کنم؟ چگونه از بهم ریختگی اطلاعات و شلوغی آن‌ها در رایانه خود جلوگیری کنم؟ چگونه در کمترین زمان به اطلاعات خود در حجم انبوه‌ی از اطلاعات دسترسی پیدا کنم؟ این دوره آموزشی علاوه‌ براین که به تمامی این سؤالات پاسخ می‌دهد راهکار مناسب هرکدام را ارائه می‌کند.

تصویر محصول: 
دپارتمان محصول: